facebook

Roman Kresta - Na vlnách času

 

KNIHA JE NA NAŠEM SHOPU DOČASNĚ VYPRODANÁ. O ZNOVUOTEVŘENÍ OBJEDNÁVKOVÉHO SYSTÉMU VÁS BUDEME INFORMOVAT.

 

Na téměř 370 stranách se spoustou barevných fotografií naleznete popis kariéry automobilového jezdce Romana Kresty. Příběh začíná vyprávěním rodičů a pokračuje vykreslením cesty mladého muže do kokpitu soutěžního vozu. Následují jednotlivé sezony dokumentující rychlý postup z půjčeného Favorita do továrních vozů WRC a opětovný návrat do českého mistrovství. Druhá polovina knihy obsahuje vyprávění spolujezdců, soupeřů a osobností, které ovlivnily sportovní kariéru i osobní život Romana Kresty.

Čtenáři se mohou těšit nejen na vyprávění populárního jezdce, ale i jeho spolujezdců Jana Tománka, Miloše Hůlky, Jana Možného, Petra Grosse a Petra Starého. O svůj názor se podělili i dva největší tuzemští rivalové Romana v podobě Jana Kopeckého a Václava Pecha a rovněž osobnosti, které měly zásadní vliv na „Malinovu“ kariéru. Mezi nimi figurují Pavel Janeba, Malcolm Wilson, Aleš Jirásek, Ota Zenkl, Štěpán Ládík, Jiří Tošovský, Jaroslav Starý a Jiří Hasík.
Zakládáme si na tom, aby naše publikace přinášely velké množství informací v souvislostech, proto je i tentokrát součástí knihy několik vložených příběhů, například od jezdcových rodičů, o Škodě Favorit v sezoně 1994, o Octavii WRC roku 1999 nebo vyprávění Nickyho Grista o Austrálii 2005 s Colinem McRae.

Daniel Porazil, autor

Kniha o Romanu Krestovi pomůže dětem
(23. 12. 2021)
„Je to taková milá tradice,“ říká primářka dětského oddělení Klaudiánovy nemocnice MUDr. Jaroslava Chrtková.

Křest knihy Roman Kresta na vlnách času
(18. 11. 2021)
V krásném prostředí Autoklubu České republiky proběhl 16.11. křest dlouho očekávané knihy ROMAN KRESTA Na vlnách času.

Zajímavosti knihy o Romanu Krestovi
(05. 10. 2021)
Pro zpříjemnění čekání na novou knihu o Romanu Krestovi přinášíme několik zajímavostí o této publikaci, která by světlo světa měla spatřit na začátku listopadu tohoto roku.

Roman Kresta dorazil na „Vlnách času“ – startuje předprodej
(26. 8. 2021)
Již nějaký čas avizovaná kniha o jednom z nejúspěšnějších automobilových jezdců rally nedávné historie naší země jde právě do tisku.

Autor děkuje všem, kteří vznik knihy podpořili. Bez jejich pochopení a entuziasmu by realizace takto rozsáhlého projektu nebyla možná. Děkuje také těm, kteří pomohli a nepřáli si být zviditelněni.

 
 
 
 

© 2013-2021 PEOPLE FOR RALLY