facebook

Roman Kresta dorazil na „Vlnách času“ – startuje předprodej

(26. 08. 2021)

Již nějaký čas avizovaná kniha o jednom z nejúspěšnějších automobilových jezdců rally nedávné historie naší země jde právě do tisku.

„Od prvního slova knihy, které zaznělo v obýváku rodičů Romana Kresty v roce 2018, uplynula spousta času. Během té doby vzniklo bezmála 370 stran publikace, která popisuje především sportovní životopis jednoho z našich nejúspěšnějších automobilových jezdců historie,“ vysvětlil autor knihy Dan Porazil a doplnil. „Na začátku projektu nebyla žádná ambice nastavovat komukoliv zrcadlo, ale postupem času celkem ze všech rozhovorů se spolujezdci, sponzory a osobnostmi, které kariéru Romana ovlivnily, to tak nějak přirozeně vyplynulo. Je proto pravděpodobné, že nejeden fanoušek a čtenář bude po zdolání textu například od Malcolma Wilsona, Pavla Janeby, Oty Zenkla, Aleše Jiráska, Jana Kopeckého, Václava Pecha, Jana Tománka nebo Jiřího Tošovského a řady dalších, do určité míry překvapen.“ Souvislosti a pochopení – to je totiž nevyřčené motto životopisu Romana Kresty.

Je zažitým pravidlem, že se do našich knih vedle emocí a zmíněných souvislostí zabydlely vložené příběhy a informace. Ani tentokrát tomu nebude jinak. Na fanoušky proto čeká vyprávění o Škodě Favorit v sezoně 1994, dále o Octavii WRC nebo vzpomínka Nickyho Grista na soutěž v Austrálii 2005. Na knize se podílel i Hans Folkesson, Jan Možný, Miloš Hůlka, Petr Gross, Petr Starý, Jiří Hasík, Jaroslav Starý, Štěpán Ládík nebo George Black – ti všichni mají v knize svůj prostor.
Kniha s dovětkem „Na vlnách času“ jde právě do tisku. Pokud nezasáhne vyšší moc, což je v dnešní době jen těžko predikovatelné, měla by začátkem listopadu tohoto roku doputovat ke svým prvním zákazníkům. Ti, kteří chtějí mít jistotu, že se na ně s výtiskem dostane, mohou si publikaci na www.peopleforrally.cz v předstihu objednat. Pro zájemce je rovněž připraven balíček za zvýhodněnou cenu představující knihu o Romanu Krestovi a publikaci o historii Barum rally.

PFR media

 
 
 
 

© 2013-2021 PEOPLE FOR RALLY