facebook

Karmel zažila Hauglandův slavnostní křest

(12. 11. 2023)

Před nedávnem proběhl ve Vzdělávacím Centru Škody Auto Na Karmeli za účasti známých osobností slavnostní křest životopisné knihy o Johnu Hauglandovi. Význam akce podtrhl svou krátkou zdravicí velvyslanec Norského království Victor Connrad Roneberg a také česko-norské hudební seskupení We Are Domi.

„Už dlouho jsem se necítil ve vztahu ke Škodovce a lidem z ní tak dobře a příjemně,“ shrnul nejen svůj pocit Stanislav Cinkl, bývalý vedoucí dílny stavby prototypů ve vývojovém centru boleslavské automobilky. I on ocenil netradiční režii křtu a radoval se z přítomnosti bývalých i současných jezdců a spolujezdců, kteří do krásného prostředí Karmele dorazili. „Propojené přednáškové sály pojmou zhruba 600 osob a podle všeho také tolik diváků nakonec přišlo,“ řekl Dan Porazil a dodal, že mu udělala velkou radost účast hlavního hrdiny a také Freda Gallaghera, který během své kariéry navigoval pět světových šampionů. A to se pořadatelům na poslední chvíli omluvili mistr světa v kategorii WRC2 z roku 2018 Jan Kopecký a Stanislav Hajdušek, bývalý hokejový kapitán pražské Sparty a pilot nepřeslechnutelné Tatry 603. Oba totiž skolila viróza.

Křest byl rozdělený do čtyř částí, které vždy ohraničilo vystoupení skupiny We Are Domi. To velice vkusně a nenásilně zapadlo do celkového pojetí slavnostního večera. Diváci se také mimo jiné dozvěděli, jak dlouho kniha vznikala, kdo a proč v publikaci dostal prostor a jaké fotografie na čtenáře čekají. „Velmi zajímavé bylo, když Markéta Srbová, moderátorka pořadu Týden v Motorsportu na O2 TV SPORT, která křtem s přehledem provázela, kladla otázky Johnnyho spolujezdcům. Bylo znát, že není náhoda, že všichni mají něco společného a nám divákům a fanouškům došlo, proč si Johnny vybíral právě je,“ vysvětlil autor, který rovněž vzpomněl na Jana-Olofa Bohlina, v roce 2021 zesnulého dvorního navigátora Johnny Hauglanda.

Na závěr oficiální části křtu došlo na tradiční šampaňské a přípitky, které pak vystřídala velká autogramiáda hostů, jezdců a spolujezdců, kteří v knize vystupují. „A tohle je u vás běžné?“ ptal se Fred Gallagher, když Johnny s Danem svou knihu polévali sektem. „Ano, jsme rallyový národ,“ odpověděl nečekaně hrdě kdosi z publika. A jestli byl spokojený hlavní hrdina? „Byla to skvělá akce a moc děkuji všem, kteří ji připravili. Mám velkou radost, že jsem se po letech mohl potkat s tolika přáteli a známými,“ zakončila své vyprávění škodovácká legenda John Haugland.

Knihu je stále možné objednávat na stránkách www.peopleforrally.cz a na e-shopu knihkupectví Kanzelsberger.

Obsáhlou fotogalerii ze křtu knihy naleznete zde: 1. část, 2. část, 3. část.
Peopleforrally.cz děkuje za skvělou spolupráci s Tomášem Brázdilem a Danielem Šimkem z firmy Rallyservice.cz.


PFR Media

 
 
 
 

© 2013-2023 PEOPLE FOR RALLY