facebook

Na Karmel dorazí Haugland, Gallagher i Horsák

(07. 10. 2023)

Doslova mílovými kroky se blíží okamžik, kdy v areálu Vzdělávacího centra Škody Auto Na Karmeli proběhne v úterý 24. října křest knihy o norském automobilovém jezdci Johnu Hauglandovi.

Půjde nejen o prezentaci česko-anglicky psané knihy, ale i o společenskou událost s programem a řadou zajímavých hostů. Křest byl od prvopočátku plánovaný jako veřejný. „V tuto chvíli mohu potvrdit, že vedle hlavního hrdiny máme příslib účasti také od Moniky Eckardt, Arilda Antonsena, Petera Vegela a rovněž od navigátora pěti mistrů světa slavného Freda Gallaghera. Z Johnnyho kolegů z týmu AZNP svou účast potvrdil Ladislav Křeček, Svatopluk Kvaizar, Jiří Kotek, Oldřich Horsák a Václav Blahna. S dalšími jsme ve spojení a předpokládáme, že výčet zajímavých jmen není konečný,“ prozradil Dan Porazil.

foto: archiv Škoda Auto - RAC 1977

Organizátoři také počítají s tím, že v místě křtu budou vystavena dvě unikátní vozidla. Konkrétně půjde o Škodu 130 LR, se kterou Johnny Haugland absolvoval například Rally Ulster 1987, a Tatru 603 hokejisty Stanislav Hajduška. Také podpis od slavného kapitána hokejové pražské Sparty si fanoušci budou moci odnést domů, protože i jemu v knize patří zajímavá kapitola. S jeho vozem se totiž legendární Nor proháněl pro změnu v Goodwoodu. „Velmi nás těší, že tuto ryze motoristickou akci ozvláštní svým hudebním vystoupením také česko-norská hudební skupina We Are Domi,“ odtajnil podobu prezentace knihy její autor.

Pro fanoušky se dveře mladoboleslavského Vzdělávacího centra Na Karmeli se otevřou v úterý 24.10. v 17 hodin, samotný křest začne o půl hodiny později. Kapacita sálu je přibližně 400 míst a vstup pro diváky bude zdarma. Zájemci si zde budou moci zakoupit nejen novou knihu, ale i modely závodních automobilů od firmy FOX18. Po slavnostním pokřtění publikace bude následovat autogramiáda, kterou by sběratelé podpisových karet, motoristických knih a modelů rozhodně neměli vynechat.

foto: archiv Škoda Auto - RAC 1977

Životopisné dílo, které podpořila také automobilka Škoda Auto a statutární město Mladá Boleslav, je možné si v předprodeji pro Česko a Slovensko zajistit na e-shopu knižního řetězce Kanzelsberger a nově také na stránkách www.peopleforrally.cz.

PFR Media

 
 
 
 

© 2013-2023 PEOPLE FOR RALLY