facebook

Barumka je minulostí, vznikají další knihy

(14. 6. 2018)
Limitovaná edice Žlutomodré rally je téměř vyprodaná. Na své čtenáře čeká ještě přes 500 standardních edic. Kniha se neprodává ještě ani rok, a tak autor prodej historie nejpopulárnější soutěže považuje za velmi úspěšný. A pracuje na dalších knihách. VLASTIMIL RESL

Limitovaná edice knihy o Barumce je označována za sběratelský skvost, to potěší, že?
Určitě. Na nápad s podpisy vítězů historie mám jen pozitivní reakce. Těší mě, že mi majitelé jednotlivých výtisků píší, koho dalšího z jezdců historie Barumky se jim podařilo odchytit, aby se jim do knihy podepsal. Čtenáři neváhají tři kilogramy těžkou knihu brát s sebou nejen na domácí závody, ale i do zahraničí a sbírat do ní podpisy. To je velmi milé. Informace o sběratelském kousku se šíří rychle.

Kolik jich ještě nenašlo svého majitele?
Limitek mám ještě asi 50 kusů. Některé výtisky jsou v obchodech Kanzelsbergeru v Mladé Boleslavi, Zlíně a Kroměříži. Nově také v prodejně Kosmas v Mladé Boleslavi.

Standardní edice se tak dobře neprodává?
Kniha se neprodává ještě ani rok a z dvoutisícového nákladu zbývá prodat poslední stovky kusů. To není špatné. Po zkušenostech s minulými knihami vím, že v Čechách a na Moravě je zhruba 1 000 lidí, kteří jsou ochotni si za knihu o rally zaplatit. A odpovídá to i v tomto případě. Těch několik stovek lidí nad tento rámec, jsou velkým příslibem do budoucna, na druhou stranu je mezi nimi řada zahraničních čtenářů. V každém případě jsem připraven od 20. června zlevnit standardní edici na 499 korun českých.

Jaké máš ohlasy od svých čtenářů?
V drtivé většině jen pozitivní. A to i od skalních fanoušků Barumky. Pokud má někdo připomínky, pak je to především o tom, že se v textu nezmiňuji o tom či onom jezdci, což chápu, ale knihy nejsou nafukovací a jednoduše není možné napsat o každém. Takže to beru jako inspiraci do budoucna.

Na čem právě pracuješ?
V současné době se věnuji dvěma projektům, jež se týkají významných osobností domácího motorsportu. Jsme zatím na začátku, takže zatím nebudu prozrazovat víc. Pro případné objednávky nebo nové informace mohou zájemci navštívit www.peopleforrally.cz.

Díky za rozhovor.

 

 
 
 
 

© 2013-2021 PEOPLE FOR RALLY