facebook

limitovaná edice:

counter

Antonín Bahenský? To je český Martin Holmes!

(26. 2. 2017)
Jméno Antonína Bahenského je pro znalce automobilových soutěží ze středu Evropy známou veličinou. Od dob, kdy drtivá většina československých motoristických periodik využívala jeho fotografií a stejně tak téměř každý plakát k automobilové soutěži u nás nesl signaturu Bahenský...

Jméno Antonína Bahenského je pro znalce automobilových soutěží ze středu Evropy známou veličinou. Od dob, kdy drtivá většina československých motoristických periodik využívala jeho fotografií a stejně tak téměř každý plakát k automobilové soutěži u nás nesl signaturu Bahenský, uplynula sice nějaká doba, ale kvalita zůstala.


Foto: Antonín Bahenský, Barum 1986, Kvaizar - Janeček, Škoda 130 LR

Díky panu Jiřímu Jermakovovi, jinak také vyhlášenému fotografovi, který zprostředkoval kontakt se synem význačného fotografa, budou ve Žlutomodré rally také dosud nepublikované snímky pana Bahenského. „Otec fotil v době, kdy se na nějaké archivy nebo elektronické databáze nehrálo. Kdo chtěl jeho snímek, dostal negativ, který jsme už nikdy neviděli. Proto jeho archiv, pokud to tak mohu nazvat, není dnes velký, ale jsme rádi, že se nám něco podařilo najít a projekt podpořit,“ vysvětlil Bahenský junior.


Foto: Jiří Maršíček, Antonín Bahenský vpravo, Hana Kyjánková uprostřed

Velkou radost z tohoto faktu měl kromě autora také pan Jermakov: „Před lety se mi naskytla příležitost navštívit výstavu fotografií Antonína Bahenského i s jeho s výkladem. Nefotil jen rally nebo okruhy, ale také fotbal či hokej. V paměti mi proto utkvělo jeho vyprávění o tom, jak je důležité nenechat se vtáhnout do fotografovaného děje. A tak se mu často stávalo, že po dvouhodinovém focení hokejového zápasu při odchodu domů zjišťoval od diváků, kolik to vlastně skončilo,“ usmíval se autor známých fotografií prototypu Audi Quattro s motorem uprostřed.

Žlutomodrou rally je možné si i nadále objednat v předstihu na www.peopleforrally.cz nebo na Facebooku @yellowbluerally, včetně její limitované edice podepsané devíti vítězi Barumky. Kdo tak učiní do 1. 8. 2017, bude mu zaslána bez účtování poštovného a balného.

Objednávkový formulář

PFR media

 

© 2013-2017 PEOPLE FOR RALLY

 

Generální partner
 
 
Partneři
 
 
 
 
Mediální partneři