facebook

limitovaná edice:

counter

I kniha o Barumce pomůže dětské nemocnici v Mladé Boleslavi

(5. 12. 2016)
Projekt nové knihy o Barum rally je poněkud odlišný od konceptu z roku 2013, přesto i z této knihy budou profitovat děti, přesněji pacienti dětského oddělení Klaudiánovy nemocnice.


Nápad spojit vydání knihy o rally s dětskou charitou se v roce 2013 osvědčil. Celý náklad publikace  Rally má jméno Bohemia, opatřený bezpečnostním manuálem pro diváky, se rozprodal ani ne za půl roku. Z prodeje knihy jsme pořídili pro JIP pediatrického oddělení v Mladé Boleslavi multifunkční lůžko a jedno lůžko pro nejmenší kojence. Naše jednání s dětskou nemocnicí, tentokrát s paní primářkou MUDr. Jaroslavou Chrtkovou, nemohlo začít jinak, než dotazem na spokojenost a využitelnost již zakoupených lůžek: „Obě lůžka - lůžko Eleganza 3 na jednotku intenzivní péče a novorozenecká postýlka MiMi - velmi zvýšila komfort pro děti. Lůžko pro čerstvě narozené děti využíváme bez problémů téměř denně na porodnici, vozí se v něm miminka z oddělení na pokoj k maminkám, které jsou ještě upoutány na lůžko. S postýlkou se velmi dobře manipuluje, je polohovatelná a stabilní a miminko se v něm cítí velmi bezpečně. U lůžka na JIPu oceňujeme ovládání lůžka, polohovatelnost, systém postranic snižující rizika pádu pacienta. Lůžko velmi usnadňuje práci personálu s pacientem a je využíváno denně. Zkrátka, s dary panuje naprostá spokojenost,“ odpověděla paní primářka.

Projekt nové knihy o Barum rally je poněkud odlišný od konceptu z roku 2013, přesto i z této knihy budou profitovat děti, přesněji pacienti dětského oddělení Klaudiánovy nemocnice. Počítáme totiž s tím, že z každé prodané knihy poukážeme určitou částku dětem a následně zakoupíme infuzní pumpu s dávkovačem léků, ložní prádlo a oblečení pro nejmenší pacienty v celkové sumě cca 60.000 CZK. A co na to řekla šéfová nemocničního oddělení pro nejmenší: „Velmi mě těší, že jste se znovu rozhodl nás podpořit. Víte, jsme vděční za každou finanční částku, která nám pomůže zlepšit naše služby dětem. Společně s našimi sestřičkami jsme se rozhodli, že Vás požádáme o zakoupení infuzní pumpy s dávkovačem léků. Tento přístroj ve své práci používáme denně a je určen pro děti, které vyžadují intenzivní péči, například při aplikaci roztoků na zavodnění, nebo při léčbě antibiotiky. Ostatní doplňky, oblečení a ložní prádlo, se při hospitalizaci dětí v počtu přes 3.000 tisíc za rok, včetně 1.330 porodů, také velmi hodí. Děti musí být v pohodě po každé stránce a každý si jistě umí představit, jak se zrovna těmto obyčejným věcem opakovaným používáním zkracuje životnost. Budeme velmi rádi, když se děti budou uzdravovat v příjemném prostředí, ke kterému přispívají i věci běžného provozu. Za to, že nám takto pomáháte, Vám patří naše velké poděkování.“

Termín předání daru zatím není přesně definovaný, nicméně bude jistě odvislý od úspěchu nové knihy, která se do rukou čtenářů dostane koncem srpna nadcházejícího roku.

Autor: Daniel Porazil

Umístění: Aktuality

 

Generální partner
 
 
Partneři
 
 
 
 
Mediální partneři
 

© 2013-2017 PEOPLE FOR RALLY